Vikings-Alianční Stránky

Toto jsou stránky slavné aliance Vikings

Trpaslíci

Trpaslíci:

Tato řemeslná a hornická rasa má nejlepší obranné jednotky ze všech ras, nepřítel její země dobývá obtížně. Mají unikátní stavbu Mithrilový důl, která produkuje spousty zlatých, a je to základ jejich moci. Nevýhoda je malý počet herních kol. Obtížnost: není vhodná pro nováčky.

Za pomoc s tímto rozjezdem musím poděkovat přátelům z aliance Quo Vadis a hráči Prdovous, kteří mi s ním velice pomohli. Díky!!!

Ideální rozjezd:

Trpaslíci jsou rasa velice přizpůsobuvá, která se hodí do každého počasí, a to také díky levným jednotkám 1.(10 zlatých) a 2.(20 zlatých, 2 many) stupně. Je to také rasa s nejlepšími obrannými jednotkami, ale jejich nevýhodou je jen 6 kol.

Za Trpaslíky znám 3 typy rozjezdů, každý do určité situace:

A) jeden silný útok...

B) dva slabší útoky...

C) rozjezd přes Doly (Zlatý, Rudný, anebo Mithrilový)

----------------------------------------------------------------------------

A) S tímto rozjezdem se budete rozvíjet standartně rychle, obvyklým tempem. Zkuste ho, když hrajete za Trpy poprvé, je jednodušší. Trpaslíkům se nedá určit nejlepší Počasí - nejlépe hrajou při 50% Zlata, 150% Many, 150% Ceny domů - proč? Protože ostatním rasám toto počasí nevyhovuje, ale Trpaslíkům je to jedno, oni hrají nejlépe, když výkonost ostatních stagnuje 

0.den:  postavíte Sýpku, odtaháte všechna kola, postavíte Cech války a přibližně 20 vojáků 2.stupně. Pošlete 1 útok ( síla bude cca 85-90). Ještě si zakouzlete Spokojenost na základní zemi, ale ne do útoku.

1.den:  pokud máte dobré zisky Zlata, postavte v průběhu tahu Posvátnou studnu a po odtahání vycvičte max 2.jednotek ( mohl by to být útok silou cca až 120, 2.den ho přepošlete). Odešlete útok a ten z 0.dne jen přepošlete.Pokud máte špatné zisky ( minusové zisky, nebo jen v řádu jednotek zlatých), nestavte Posvátnou a jen vycvičte jednotky 2.stupně, odešlete útok a z 0.dne přepošlete. Ovšem mělo by to být s Posvátnou.

2.den:  máte čtyři zemky, Sýpku v základní. Pokud vám po útocích z minulého dne zbylo dost vojáků v obou zemích ( tzn.pokud můžete útoky přeposlat ještě před odtahem), tak ty útoky jen přepošlete a ušetřete všechny kola. Pokud takové štěstí nemáte a chybí vám jednotky, tak porovnejte útočnou sílu zbylého vojska s okolními neutrálkami, a jedno vojsko, to, které má horší podmínky, celé propusťte ( nebo pokud máte hera v jedné z právě dobytých zemí, tak propusťte vojsko v té druhé). Po propuštění vojska odtahejte tolik kol, abyste mohli v základní zemce postavit potřebný počet 2.jednotek na útok a zaútočit ( cca 4 kola). Pokud máte i vysoké zisky Zlata, např.300, postavte i jednu Sýpku nebo Studnu, ale pozor, aby zbylo na verb!! Dnes tedy pošlete vždy 2 útoky.

3.den:  máte 6 zemí. Dnes už je to hodně o postavení, jestli budete bojovat se sousedy, nebo máte volno a budete útočit jen na neutrálky. V průběhu tahu byste měli dostavět pár Sýpek a pokud vám podmínky nepřáli 2.den k postavení Posvátné, postavte ji dnes!! Ovšem dejte pozor, aby vám vyzbylo na verb - dnes můžete odeslat až 4 útoky.

----------------------------------------------------------------------------------

B)  Tento rozjezd můžete použít pouze tehdy, pokud můžete zaútočit na 2 země s obranou 52, ale bez žádných obranných bonusů. Jinak to nejde!!!     ( pošlete totiž dva útoky o síle 49, více to nejde!! Nevycvičíte totiž více jednotek, nebudete mít tolik lidí - budoucích vojáků. Zkontrolujte si to na www.acoose.wz.cz ) Pokud vám toto nevychází, tak pošlete jeden silný útok podle rozjezdu A). Tento typ rozjezdu se také hodí do plnějších, 3-kových a 4-kových lig, kde se vedou o každou volnou zemi v prvních dnech velké boje .Počasí: Trpaslíkům se nedá určit nejlepší Počasí - nejlépe hrajou při 50% Zlata, 150% Many, 150% Ceny domů - proč? Protože ostatním rasám toto počasí nevyhovuje, ale Trpaslíkům je to jedno, oni hrají nejlépe, když výkonost ostatních stagnuje  ( stejné jako u rozjezdu A)

0.den:  před odtahem postavíte Sýpku, odtaháte všechna kola, postavíte Cech války, vycvičíte max jednotek 2.stupně a odešlete 2 útoky silou 49 - jen na země bez obranného bonusu!!! Ještě si zakouzlete Spokojenost na základní zemku.

1.den:  máte 3 země, na základní zemi máte Spokojenost. Odtahejte všechny kola a v zemi, kde máte Cech války, vycvičte dostatečný počet jednotek 2.stupně a odešlete útok ( pokud na to máte, vycvičte raději trochu více jednotek, abyste útok mohli zítra jen přeposlat).

2.den:  máte 4 země, Sýpku jen v základní. Dnes už to záleží hodně na situaci. Pokud jste včera vycvičili více jednotek, tak útok přepošlete. Pak odtahejte všechny kola a v průběhu tahu dostavte jednu Sýpku - budete ještě verbovat vojsko v základní zemi. Pokud budete moct vycvičit dostatečný počet jednotek v základní, abyste mohli zaútočit, tak vycvičte vojsko a zaútočte.Pošlete tedy dva útoky. (Omlouvám se za případné omyly a nepřesnosti tento 2.den, nejsem si tím úplně jist, snad je to správně, ale mělo by to tak být)

3.den:  dnes už to musíte zahrát podle situace. V průběhu tahu dostavte Sýpku a Posvátnou. Můžete odeslat až čtyři útoky.

------------------------------------------------------------------------------------

C)  Tak už jsem zjistil o tomto rozjezdu více, a jak jsem slíbil,  doplňuju ho sem

Tento rozjezd je nejekonomičtější ze všech tří - vaše ekonomika na tom bude skvěle, protože Mithrilový důl vám přidá 200 zlatých za kolo. Tento rozjezd se hraje velmi často. Použití: když nikam nespěcháte a chcete si do budoucna udržet dobrou ekonomiku

0.den:  postavíte Sýpku a Mithrilový důl, odehrajete jen 5 kol ( s hrdinou, který má útok 8, stačí jen 4 kola), vycvičíte jednoty 1.stupně a odešlete útok.

1.den:  v průběhu odtahu postavíte Sýpku, při Počasí na Zlato 120% a více postavíte ještě Posvátnou studnu. nezapomeňte kdyžtak dostavovat Domy, abyste vždy měli volné! Ale pozor, ať vám vyjde Zlato na útoky! Odtaháte všechny kola, co máte co máte, a odešlete 2 útoky.

2.den:  záleží na tom, koli máte okolo sebe volného místa. V průběhu tahu byste měli dostavovat Sýpky(u) a Domy. Při vysokých ziscích i Posvátnou studnu. Ale pozor, ať si ušetříte Zlato na útoky. Dnes byste měli odeslat nejméně 2 - z dobytých zemí, když rychle dostavíte Sýpky, anebo jeden z dobyté a jeden ze základní. Tak by to mělo být.

3.den:  jako obvykle Sýpky a Domy. Dnes byste mohli poslat 3-4 útoky.


( by T.B.J.)
 


 


 


 
www.darkelf.cz