Vikings-Alianční Stránky

Toto jsou stránky slavné aliance Vikings

Soutěže

Takže tady čas od času uveřejníme nějakou SOUTĚŽ, obvykle o DEky

Pravidla:

- odpovědět do Soutěže , v časovém limitu, který bude u každé Soutěže zmíněn
- pokud správnou odpověď zašle více hráčů, výherce bude NÁHODNĚ vylosován
- ten, kdo soutěž vyhlásí, má právo upravovat Pravidla, pokud by byli nějaké nesrovnalosti apod.
- stížnosti hráčů o neregulérnosti losování vítěze se nebudou brát v potaz - my jsme to opravdu nezařídili tak, abyste nevyhráli - v losu je vždy náhoda
- do odpovědi na Soutěž MUSÍ hráč připsat: ...souhlasím s pravidly...to je spíše pro nás, hráč tím vlastně odsouhlasí, že respektuje vyhlášení vítěze apod.

----------------------------------------------------------------------------------

(10.2.2008)

Máme tady první Soutěž!!! Výherce získá 1DEk, pokud pošle správnou odpověď na nick TommyBeeJee!! Soutěž bude ukončena zítra v odpoledních hodinách, pravděpodobně v 17:00.
Dnešní Soutěží bude hádanka:

Do Vězení, největšího v celé říši, kam se zavírali ti nejodpornější a nejzvrhlejší zločinci, přivezli dalšího vězně. Na přání DarkElfa. Zavřeli ho do cely k dalším dvěma vězňům, dali mu okoralý chléb a zapáchající vodu, prý na hlad a žízeň, a odešli. Vězeň začal hořekovat, kam se to dostal, a v duchu si přál, aby se mu naskytla nějaká šance, dostat se odsud pryč, že už nikdy nespáchá žádný zločin.
Jak se říká, náhoda je blbec. DarkElf, krutý a nevypočitatelný, rád mučící své zajatce, dostal další svůj podlý nápad. Vypravil se do věznice a pravil: 
„Ukažte vězně, kterého jste sem dopravili jako posledního," prohlásil s potutelným úsměvem. Stráž ho dovedla k cele, kam zavřela vězně.
„Hm, jsi tu nový," řekl DarkElf, skrývaje zatím svůj pravý úmysl, „a určitě se ti tady nebude líbit - toto je Vězení smrti, odsud se živý nedostaneš," Vězeň se rozklepal. „Ale dám ti šanci, stejně jako vám dvěma, co jste tu s ním," prohlásil DarkElf, usmívaje se. „Dostanete hádanku,  ten, kdoji vyřeší jako první, bude propuštěn. Ostatní dva budou popraveni," domluvil a rozesmál se. Vězně to ovšem moc nepotěšilo. Všichni tři zbledli a jen pozorovali DarkElfa. DarkElf spustil:

„Dám vám každému dva provázky a jednu svíčku. Každý provázek hoří přesně půl,  na vteřinu, ale hoří velmi nerovnoměrnou rychlostí -  to znamená, že za pět minut shoří  polovina provázku, ale ta druhá polovina pak hoří zbylých 25 minut. Vy máte za úkol pomocí těchto dvou provázků a svíčky odměřit přesně 45 minut. Nemáte žádný jiný předmět, který by vám mohl pomoci, a jinak to nemůžete odměřit, nebo odhadnout. jen pomocí těchto tří předmětů. Jde to! Můžete začít měřit!"

Ano, opravdu toto jde. V potaz neberte reálnost hoření svíčky apod., soustřeďte se na provázky. Nemusí se zapalovat oba dva naráz! Pokud máte ještě nějaké další nesrovnalosti, ozvěte se na nick TommyBeeJee anebo icq 490-290-080.


A máme tady vyhlášení naší první Vikingské SOUTĚŽE!!!

Na začátek vám chci říct, že mě potěšilo, kolik mi přišlo správných odpovědí Jen tak dále Ale zároveň chci také říct, že si nesmírně vážím i vašich špatných odpovědí, protože snaha se cení a jak se říká, sláva vítězům, čest poraženým Příště budete mít jistě více štěstí 
Tak a teď ke způsobu vyhlášení Soutěže. Protože mi přišlo více správných odpovědí, vítěze určíme losem. Rozhodl jsem se, že los provedu starou osvědčenou metodou, a to, že si jména úspěšných řešitelů napíšu na papírky, dám je do své čepice, a pak můj hodný bratříček  vylosuje vítěze. A ne, nebojte, nepodstrkoval jsem mu papírky Bratříček si losování užíval, prohraboval se papírky dlouho, až nakonec vytáhl vítěze. Podal mi papírek a já konečně zjistil, kdo vyhrál. Teď si to ještě jednou zkontroluji, a vítězem se stává...pokračování příště No, nebudu to prodlužovat jako v televizi, ale něco si neodpustím...chvíle napětí, druhá chvíle napětí ...
...a vítězem se stává Bernysek!!! Celá aliance Vikings gratuluje vítězi první Vikingské soutěže a posílá mu jeho rentu!!! Jeho jméno bude navždy zapsaáno, aby se na něj nikdy nezapomnělo, a jeho moudrost byla proslavena navždy!!

Bernysek


Tak a teď se dostáváme k Řešení naší Soutěže!!!  Řešení, které znám já, a které jste psali vy, zní takto:

Nejdříve zapálíme jeden provázek. Počkáme, až shoří celý ( tzn. bude hořet 30 minut), a hned, jak dohoří, zapálíme druhý provázek, ale tentokrát s obou stran. Tzn. i když provázek hoří nerovnoměrnou rychlostí, vždy plamínky prohoří k sobě za 15 minut. Takže 30min + 15min = 45 min.

Jeden z řešitelů mi také poslal další řešení, které jsem ale natolik nepochopil, takže ho sem nezmíním. Ale děkuji za poslání dalšího řešení, bylo propracované a zajímavé Díky
 


( by TommyBeeJee)

 
www.darkelf.cz